Haber

Son dakika haberi: Büyük temizlik! İşte çöken suç örgütlerinin sayısı

Son dakika haber: Örgüt, 1 Ocak 2023 ile 31 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında organize suç gruplarına karşı örgütlendi. “KAFES”operasyonlar kapsamında ; 11’i uluslararası, 14’ü ulusal, 56’sı bölgesel ve 339’u yerel olmak üzere toplam 420 organize suç çetesi çökertildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından 2023 yılında gerçekleştirilen Kafes operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yerlikaya, “420 organize suç çetesinin; 6’sı uluslararası, 2’si ulusal, 13’ü bölgesel ve 121’i yerel olmak üzere 142’si nitelikli silahlı organize suç çetesi olup, suç örgütleri işledikleri suçlara göre sınıflandırıldığında 420 organize suç çetesi bulunmaktadır. 270. “Bunlardan 22’si organize suç, 128’i narkotik suç, 22’si ise siber suç çetesidir.”söz konusu.

“ŞEHİR EŞYALARINI DA SÜRDÜRECEĞİZ”

Bakan Yerlikaya, “Aziz Milletimizin şunu bilmesini isterim ki, hangi boyutta olursa olsun, hangi bültene çağrılırsa çağrılsın, ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemekte kararlıyız ve bunu da kararlılıkla başaracağız. Desteğiniz ve dualarınızla onları birer birer adalete teslim edeceğiz. Sınırlarımızın ötesindeki haydutlarla birlikte onları adalete teslim edeceğiz.” “Savaşırken şehirlerimizin içindekileri görmezden gelmemiz söz konusu değil ve imkansız. Dağlardaki eşkıya inlerine girdiğimiz gibi şehir haydutlarının da tepesine çıkıyoruz ve bunu başaracağız. “söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu